Jump to content

Welcome on Origins2 global!

〝 Nothing great was ever achieved without enthusiasm 〞

- Ralph Waldo Emerson

Sign in to follow this  
Breeze2303

Eventurile de pe sv

Recommended Posts

• Your nickname: Breeze
    • Suggestion: Fraților, știm toți că e o monotonie pe server de mori, să farmezi doar metine 24/24 că altceva nu ai ce farma ți se cam ia de asta credeți-mă mai ales că dacă farmezi cam o săptămână cam termini contul, cel putin eu nu mai farmez de 4 săptămâni deoarece nu am satisfactie pentru asta. Eu propun să facem o schimbare la eventurile de pe server adică să nu mai fie doar dojang la o lună, event cl, catch the king si pescuitul. De ce nu se fac fratilor niste eventuri diferite care sa nu implice neapărat farmatul, să fie ceva de fun nu neapărat pentru a te ajuta enorm să cresti pe server dar să am și eu o satisfacție când intru pe server să nu mai intru in fiecare zi să stau map1 și să verific piața și atât.
    • De ce nu se fac eventuri de tipul:
    • -Hide. Tuturor cred că ne place eventul hide, este un event puțin la noroc, distractiv și implică poate și muncă în echipă și poate face o sumă de bani mai mare chiar și un player începător de lvl 30 nu ca si la eventul cl unde bate 2 ore pentru să zic maxim 1kkk. Nu propun să fie premii exagerate adică 100md ar 50 locul 1 25 locul 2 10 locul 3 ca un exemplu doar .
    • -Ox. Acelaș lucru, toți cred că iubim ox-ul, de când există metinul ox-ul a fost cel mai apreciat event deoarece este foarte fun și îți testezi și tu cunoștințele tale despre metin, poate chiar te întreci cu prietenii.
    • -Ghicește cuvântul. Recent am jucat un metin în care un gm/ga/sa orice dă cu un cuvânt încrucișat pe strigă ex: cdavleo ed neeowlloah ( dovleac de halloween) iar cine reușește să scrie primul pe chat cuvântul corect primeste un premiu ex 1kkk sau ceva idk, este distractiv după mine și te scoate din monotonia în care te aduce farmul.
    • What you think will help the server?: Există multe eventuri fun care eu cred că ar face jocul în sine mult mai distractiv față de cum este, tuturor ni se ia să facem acelaș lucru iar și iar și iar, după ceva vreme ne plictisim de jocul/lucrul acela. Pe mine unul mă țin pe metin in sine ca joc prietenii dar fără ceva de echipa sau distractiv tot farmecul jocului a murit cu timpul după mine.

Sper să apreciați propunerea și să vă gândiți înainte să luați o decizie, eu cred că influențează mult serverul ce am scris mai sus. 

• Like 1

• Ox și ghicește cuvântul ar fi cam imposibile la câte limbi sunt pe server, mai ales ox-ul ar trebui să se facă diferite ar cere sistem special e foarte complicat, 1 la mână.
    Mai important ar fi, eu joc deja de ceva timp și nu am totul terminat cum ai tu, nu toți jucăm in același ritm, nu toți putem să ne terminăm conturile intr-o săptămână.

Event-ul HnS mi-ar plăcea și mie, poate chiar și un pvm ca pe server 1 având in vedere bătăile care se fac pe boși și foarte puțini prind să ii bată din cauza breslelor deja terminate.

• 7 minutes ago, Complique said:

Ox și ghicește cuvântul ar fi cam imposibile la câte limbi sunt pe server, mai ales ox-ul ar trebui să se facă diferite ar cere sistem special e foarte complicat, 1 la mână.
    Mai important ar fi, eu joc deja de ceva timp și nu am totul terminat cum ai tu, nu toți jucăm in același ritm, nu toți putem să ne terminăm conturile intr-o săptămână.

Event-ul HnS mi-ar plăcea și mie, poate chiar și un pvm ca pe server 1 având in vedere bătăile care se fac pe boși și foarte puțini prind să ii bată din cauza breslelor deja terminate.

pro cu ce ai zis dar cred ca acela cu cuvantul merge facut in engleza deoarece e o limba universala pana la urma, toti ar trebui sa cunoasca

• Pro.

• Pro pentru OX IN ENGLEZA sau daca are timp si doreste echipa se pot face intrebarile in fiecare limba iar cand intri la ox sa le primesti in limba nativa cu care joci.

Restu contra... greu de realizat hide si altele. Dupa cum il cunosc eu pe viper vor urma multe eventuri ( gen cel de vara, dar acesta din ce am inteles a fost facut rapid etc) la care cu siguranta va implementa diferite metode de farmat pentru toate categoriile de playeri. Bafta.

Edited by Ryo

• 4 minutes ago, Ryo said:

Pro pentru OX IN ENGLEZA sau daca are timp si doreste echipa se pot face intrebarile in fiecare limba iar cand intri la ox sa le primesti in limba nativa cu care joci.

Restu contra... greu de realizat hide si altele. Dupa cum il cunosc eu pe viper vor urma multe eventuri ( gen cel de vara, dar acesta din ce am inteles a fost facut rapid etc) la care cu siguranta va implementa diferite metode de farmat pentru toate categoriile de playeri. Bafta.

man ideea e ca eu ma refer strict la eventuri care nu sunt de farm, cum eu si multi altii avem conturi full si 100kkk+ pe langa iteme de ce am farma serios acum, sunt useless pentru noi si nu este nimic distractiv in ele, eu m am referit sa faca sa fie ceva fun nu de farmat ca sa te ridici mai repede

• PRO !

Joc de la inceput si deja m-am plictisit de farmat si facand aceleasi chestii ..

• Indiferent ce event face nonfarm tot te plictisesti ca nu au durata mare de timp , nu toti avem timpul tau . 

gen: evente pe forum ( tombola, miss si mister, evente de creatie (desene , etc) 

Momentan nu aveti ce face, dar vor urma multe updateuri . ( Nu se poate face update pe fiecare saptamana ca se plictisesc 10 playeri, parerea mea).

• Buna,nu ar strica eventul cufar lumina lunii sa fie in fiecare final de saptamana cate 2 ore,dupa care nu prea sunt metode de facut yang!

Sincer nu merita sa faci bosi….si ce yang faci mai mult din farmat care mie nu imi place si asta te oblige oarecum sa bagi o multimer de bani in joc

Astept un Update care sa faca o diferenta..

• Înţeleg faptul că vreţi eventuri doar ca să vă "distraţi" dar mulţi dintre playeri intră la un aşa zis event în schimbul a ceva, nu pentru a pierde timpul. 
    În ziua de azi se caută eventuri ce pot oferii o poartă tuturor, nu doar a 2-3-4 playeri, că aşa nu rezolvaţi nimic, doar vă "distraţi" pierzând timp.
    Ar trebui să se forţeze mai mult eventele de tip CL, alte cufere, cum era pe sv1 cu minat minereuri în schimb la ceva, alte lucruri ce pot influenţa MAI mulţi playeri, nu doar 3 cum am spus şi mai sus, că nu ar conveni la nimeni să-şi piardă timpul să caute pe cineva ca să-i găsească altcineva înainte şi ei să nu ia nimic. 🙂
    Pentru că sunt mulţi care şi pe serverele mari când auzeau de hide-n-seek, nici nu se mişcau. Continuau să farmeze pentru că nu avea rost să caute ceva atâta timp cât nu se dă ceva la fiecare player, şi doar la primii 3.
    OX-ul ar putea să fie implementat doar în engleză, având în vedere că sunt mai multe tipuri de rase chit că noi am rămas mai mulţi decât ei.
    "Ghiceşte cuvântul" ... nu? 
    E fun întradevăr; dar fiecare event trebuie să aibă şi ceva să te facă să vii la el, aşa că.. e complet degeaba. Încercaţi să schimbaţi serverul prin adăugarea eventelor, dar degeaba le adaugă dacă nu o să se prezinte nimeni... :)))
    Mai degrabă ar readăuga eventul cu minereuri unde puteau mai mulţi să câştige, cu cufere unde puteau mai mulţi să câştige, cu mingii unde puteau mai mulţi să câştige. Ăsta e esenţialul unui event, să existe mai mult de 3 câştigători. 

• Like 1

• PRO!!  Cu cat mai multe evenimente, cu atat mai bine. Orice e putin diferit sa mai alunge din monotonie e binevenit ! 

• On 9/3/2019 at 5:27 PM, Breeze2303 said:

Ai perfecta dreptate, m-am plictisit de tot farmatul asta in acelasi fel, metine, bossi, etc. Sunt pro 🙂

• Pro dar nu hide si ox să fie evenimente  în care toată lumea sa câstige nu daor 3 jucători, cum ar fi: Bosshunt  , Cufăr Lumina Lunii, Să cadă 2x pietre la metine timp de o ora, Sau 2x cor si 2x cioburi etc.