Jump to content

Welcome on Origins2 global!

〝 Nothing great was ever achieved without enthusiasm 〞

- Ralph Waldo Emerson

Sign in to follow this  
xZibitt

Sugestie legată de îngreunarea run-urilor

Recommended Posts

• Your nickname: xZibit
    • Suggestion: Având în vedere ultimele update-uri, referitoare la meley și hydra, propun ca toate run-urile cele mai profitabile, pe lângă meley și hydra,respectiv,akzadur,ruină,keopz să fie și ele îngreunate, în sensul că, să se adauge regenerare hp la boșii finali, astfel încât doar cei full pvm sau aproximativ full pvm să îi poată bate.
    • What you think will help the server?: În momentul de față, cureaua nouă pvm și coiful pvm nu prea sunt făcute de majoritatea playerilor din pricina faptului că se pot face aceste run-uri și fără ele. Nu se poate face cum a fost la început ideea cu bătutul de jos la meley și hydra, pentru că acest lucru pur și simplu pedepsește warriorii cu 2 mâini și lycanul.
    • Astfel dacă se va adăuga regenerare hp la boșii aceștia, nu va afecta niciun caracter în pvm, itemele de upp de la meley vor crește deoarece lumea va dori să facă coiful și cureaua pentru a putea face toți boșii, iar prețul la upp-urile dropabile la acei boși vor crește și ele totodată, deoarece nu va mai putea face oricine acele run-uri.
    Edited by xZibitt
    • Thanks 3

• Pro la moldovean.
    Mi-a dat tuica.

• Thanks 1

• Dupa ce ca stai o ora la keops sa-l faci, sa mai bage si reg. pv... Sa zic si de ruina, multi nu-l pot face acum run ul, dar daca l face mai greu..., tot pentru cei cu itm pvm full este cam ce ai sugerat tu acolo. Fara suparare, este stric parerea mea. 

• Like 3

Logo.png

• Daca tu faci runurile pentru cei care au itemele PvM, ma rog ultimele evo. cum o sa faca unul nou orice fel de item?

S-au adaugat multe si multi dintre cei vechi nu au itemele complet, aici fac referire si la alchimie etc, daca tu faci server-ul si mai greu si doar pentru cei care au deja iteme, cei noi ce vor face?

Trebuie sa va ganditi si la cei care nu au inca iteme si vor sa faca, ca pentru cei vechi, or sa tot fie update-uri, chestii noi, evenimente, etc.

• Like 1

• 17 minutes ago, Warr007 said:

Daca tu faci runurile pentru cei care au itemele PvM, ma rog ultimele evo. cum o sa faca unul nou orice fel de item?

S-au adaugat multe si multi dintre cei vechi nu au itemele complet, aici fac referire si la alchimie etc, daca tu faci server-ul si mai greu si doar pentru cei care au deja iteme, cei noi ce vor face?

Trebuie sa va ganditi si la cei care nu au inca iteme si vor sa faca, ca pentru cei vechi, or sa tot fie update-uri, chestii noi, evenimente, etc.

Nu zic că nu ai dreptate, dar, ar trebui o diferență între cei care joacă de un an și unu care joacă de o lună, două. Cei care nu sunt full, ar putea face în 2-3 run-urile mai grele(înfară de keopz).

29 minutes ago, Adelina said:

Dupa ce ca stai o ora la keops sa-l faci, sa mai bage si reg. pv... Sa zic si de ruina, multi nu-l pot face acum run ul, dar daca l face mai greu..., tot pentru cei cu itm pvm full este cam ce ai sugerat tu acolo. Fara suparare, este stric parerea mea. 

La keopz se stă foarte mult din cauza metinelor cu hp foarte mare. Eu vreau doar ca munca mea și a altora care au băgat foarte mult în pvm să facă o diferență, un run ceva pe care nu îl poate face oricine.

• Thanks 1

• Nu pot sa zici nici pro, dar nici contra.

O idee de a ingreuna dungeon urile doar pt cei cu iteme, ar fii sa nu mai poti schimba itm odata ce ai intrat in run, si dupa valoarea bonusurlui de tare vs mobi sa fie mai greu sau mai usor run ul.

• Like 1

• CONTRA. Dupa 1 an de joc inca nu am cureaua si coiful pvm pentru ca ma descurc la toate runurile, un dmg de 180-200k e ok pentru mine, am preferat sa bag banii pentru ele in altele.

Cu propunerea dvoastra , ma fortati (pe mine si alti ca mine) sa incepem sa le evoluam/cumparam acele iteme etc. La stadiul actual partea pvm este un drum destul de lung si dificil la unele iteme, mai ales  pentru incepatori ( aici vorbesc in modul meu, timpul meu, etc).

Daca se introduce optiunea de : hard, medium si easy la fiecare/unele runuri trebuie adaugate alte iteme sau marita rata la itemele principale ale runului respectiv ca sa faca o diferenta.

Un dmg de full iteme pvm merita daca spargi metine, nicidecum la runuri. Propunerea mea ar fi sa se modifice pv-ul sau sa va adauge o mapa cu metine special creata la modul hard pentru cei full pvm, daca tot doriti asta .

Sper sa viitoarele updateuri sa ramana la stadiul actual de medium , sa nu urce spre hard ,ca vom ramane doar acei full pvm ( va reamintesc aici modificarile si avantajele care au dus la 7k playeri de prin martie, aprilie, cand a scazut de la hard la medium .)

O seara excelenta.

Edited by Ryo
    • Thanks 1
    • Like 2

spacer.png

• Actual bonusul Tare impotriva liderilor la dungeonuri nu se ia in considerare, tu prin propunerea asta obligi playerii să-şi facă acele iteme doar pentru bonusul de metine şi monştrii, dacă ar adăuga regenerare ar trebuii să-şi facă efectul bonusul respectiv, părerea mea este că e bine cum este de aceea nu s-a adăugat bonusul repectiv la liderii finali ai dungeonurilor pentru al face nici greu dar nici uşor. Contra. 

• Like 2

• Contra , pe un server de metin cea mai mare parte din jucatori doresc sa isi faca un cont pvp cat mai repede si sa ajute regatu la batai generale , nu sa stea luni de zile sa isi faca un cont full pvm.

• Like 2

• Contra. 😼

Edited by xDeniis
    • Like 2

MhxrpFI.png

• Contra !

Meley si hydra le poti face de pe cal.

Nu are rost sa faca farmatul mai greu pentru toata lumea ,daca tu si cu full pvm plangi.

• Thanks 2
    • Like 1

Semnatura_Renegades.png

Untitled-2.png

• Pro 

• Thanks 1

• Unii oameni dau pro doar de dragul de a da, dar daca recitesti ceea ce a zis War, e de ajuns sa nu fi de acord. De ce? Asta ar fi un "update" pentru cine e full pvm, cureaua si coiful sunt mai mult pentru cine vrea si mai mult dmg decat ceilalti, nu pentru a fi obligat sa faci un run. Contra.

• Like 1
    • Haha 1

spacer.png

• 9 hours ago, Inestimable said:

Unii oameni dau pro doar de dragul de a da, dar daca recitesti ceea ce a zis War, e de ajuns sa nu fi de acord. De ce? Asta ar fi un "update" pentru cine e full pvm, cureaua si coiful sunt mai mult pentru cine vrea si mai mult dmg decat ceilalti, nu pentru a fi obligat sa faci un run. Contra.

Tocmai de aia nu se fac ultimele iteme pvm, pentru simplu fapt că nu ai nevoie de ele xd. Nu cred că un run, două de nivel mare ar influența așa mult. Se pot face și în grupă, dacă nu aveți dmg-ul necesar.

Nu spune nimeni că toți trebuie să facem run-urile singuri.

Și crezi că dacă se va adăuga să se facă de jos meley, hydra nu e îngreunare? Eete, doar că mă pedepsește pe mine, care am 2 mâini și va trebui să îmi iau și sabie și pe zephys/undertaker, care sunt lycani și nu vor mai putea face acele run-uri din cauza basic-attack-ului de la lycan.

Edited by xZibitt

• Contra. 🚨

• Like 1

Semn-tur-Renegades.png

• Temnita lui meley si Hydra vor fi modificate. 

• Like 1

I1O8frh.png

Guest
    This topic is now closed to further replies.
    Sign in to follow this  
    • Create New...